12 grudnia klasy ósme miały okazję uczestniczyć w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego:  „Rozwijamy skrzydła i lecimy w przyszłość zawodową”. Warsztaty, konferencja i targi zostały zorganizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty w partnerstwie z Politechniką Białostocką, Instytutem Badań Edukacyjnych, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku, Klastrem Technologicznym INFOTECH i Stowarzyszeniem Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej. Podczas odbywających się równolegle Targów Kwalifikacji Przyszłości młodzież mogła nie tylko aktywnie wziąć udział w zajęciach,  ale także miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół z województwa podlaskiego. Ponadto nasi uczniowie mogli wypróbować swoje umiejętności w programowaniu, obejrzeć prezentację druku 3D oraz dowiedzieć się  jak przygotować desery , pierniczki i napoje bezalkoholowe. Miłą niespodzianką okazały się spotkania z  absolwentami SP21, którzy opowiedzieli nam o swoich pierwszych krokach w edukacji w szkołach ponadpodstawowych.

  • pixlr_20221212160602277
  • pixlr_20221212160809709
  • pixlr_20221212161128860

Dodatkowe informacje