Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty 

 

Zgodnie z komunikatem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, wydawanie zaświadczeń o szczegółoych wynikach egzaminu ósmoklasisty, odbędzie się w dniu 3 lipca 2024 r. (środa) w godzinach od 12.00 do 14.30 w sekretariacie szkoły.

Uczniowie odbierający zaświadczenia powinni posiadać legitymację szkolną.

Rodzice odbierający zaświadczenia powinni posiadać dowód osobisty. 

W przypadku, gdy zaświadczenie będzie odbierała inna osoba, powinna ona mieć pisemne upoważnienie od Rodziców ucznia oraz dowód osobisty.

 

Wiktoria Szuler ucz. kl. 8b za cykl zdjęć „Autoportret z Marszałkiem” otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Jej praca znalazła się w pokonkursowym albumie.

Oto zdjęcia i komentarz Wiktorii.

„Nazywam się Wiktoria, czyli zwycięstwo. Jestem uczennicą szkoły, której Patronem jest Marszałek Józef Piłsudski. Od wielu lat zgłębiam i podziwiam wydarzenia związane z tą wielką postacią z naszej historii. Zmotywowana tymi okolicznościami postanowiłam pokazać siebie z moim autorytetem Marszałkiem, ale poprzez selfie, czyli fotografię autoportretową na tle murali – monumentalnych malunków ściennych, przedstawiających Piłsudskiego i Jego dążenia do Niepodległej. Oczywiście mam świadomość, że niepodległość przyniosły nam działania dyplomacji wielu polityków oraz waleczność polskiego żołnierza. Jednak głównym symbolem, moim zdaniem, jest Józef Piłsudski.

  1. „Wiecznik Białostocki” (w Białymstoku) – pierwsza strona fikcyjnej gazety z 12 XI 1918 r., ale z prawdziwymi informacjami, m.in. powitanie Piłsudskiego na warszawskim dworcu.
  2. „Bitwa Warszawska” (w Orzyszu) - mural upamiętniający 100.rocznicę bitwy.
  3. „Niepodległa” (w Ełku) – przedstawiający Józefa Piłsudskiego i żołnierzy polskiej kawalerii.
  4. „Ojcowie Niepodległej” (w Białymstoku) – twórcy wolnej Polski „robiący sobie selfie” , centralną postacią Piłsudski.

Zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu:

http://muzeum.bialystok.pl/konkurs-autoportret-z-historia/

 

  • Ojcowie-Niepodlegej-Wiktoria-Szuler
  • Bitwa-warszawska-Wiktoria-Szuler
  • Wiecznik-Biaostocki-Wiktoria-Szuler

  • Niepodlega-Wiktoria-Szuler

Dodatkowe informacje