W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 8b oglądali w Białostockim Teatrze Lalek cybermusical „Partycja – królowa Sieci”. Spektakl porusza zagadnienia uzależnienia od Internetu, wpływu nauki zdalnej na nastolatków. Opowiada o braku umiejętności budowania poprawnych relacji w rodzinie i szkole. Główna bohaterka to 13-letnia Partycja, jedynaczka z ADHD,  dysleksją i aparatem na zębach, która zmierzy się z armią memów, botów i trolli dowodzoną przez generała Zooma, spotka na swojej drodze influencerów i patostreamerów, odkryje szczepionkę na wirusa ekranozy oraz miejsca na prawdziwą przyjaźń i miłość.

Po spektaklu uczniowie udali się na spacer Szlakiem WidziMisie. Czy wiecie, że w Białymstoku jest już takich misiów 8. Niedźwiadków można szukać w następujących lokalizacjach: Aleja Bluesa (Miś Bluesman), ul. L. Zamenhofa (Miś Ursido), ul. H. Sienkiewicza (miś Aktor), Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów (Miś Student), ul. Spółdzielcza (Miś pchający kulę), Bulwar Tadeusza Kielanowskiego (Miś Hetmanowa), ul. A. Mickiewicza (Miś Hetman) oraz Skwer Świętego Konstantyna Wielkiego (Miś święty Mikołaj).

  • 20230222_114912
  • 20230222_121554
  • 20230222_093849

Dodatkowe informacje