Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami kolejne wyzwanie - tym razem EGZAMIN ÓSMOKLASISTY.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam łatwych pytań, koncentracji, cierpliwości i SUKCESU!!!

Wasz Team:

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i wszyscy pracownicy SP 21

Dzień 19 marca to święto wszystkich Józefów. Z tej okazji odbyła się w naszym mieście uroczystość poświęcona pamięci naszego wybitnego Polaka Józefa Piłsudskiego. Poczet sztandarowy naszej szkoły oraz grupa uczniów z klas piątych i szóstych uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Farnym. Ksiądz celebrujący nabożeństwo kilkakrotnie podkreślał w głoszonej homilii fakt obecności naszych uczniów, zwracając uwagę na ich patriotyzm i zaangażowanie w kwestii kultywowania przeszłości.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty.

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do Galerii im. Sleńdzińskich przy ulicy Legionowej. Uczennice naszej szkoły: Monika Drozdowska, Izabela Kowalczuk i Karolina Rogalewska zaprezentowały zebranym wiersze poświęcone postaci Marszałka. Były one przeplatane  pieśniami legionowymi w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego
nr 27. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzenia przez zebranych weteranów gromkimi brawami.