Programy do obróbki zdjęć online: 


PicJoke 

Dzięki PicJoke możesz otrzymać wyjątkowe efekty fotograficzne, fotokolaże, animacje i kolorowe ramki do swoich zdjęć. Twórcy aplikacji obiecują, że każdego dnia dodają nowy efekt do kolekcji. Ułatwieniem jest polska wersja językowa.

http://picjoke.net/


PhotoFancy 

Edycja zdjęć online za darmo, tworzenie kolaży i szeroki wybór fotoefektów. Projektowanie fotoprezentów online i wysyłka darmowych kartek z życzeniami.

http://www.photofancy.pl/
Photoshop Express Editor

To darmowa wersja najpopularniejszego programu do edycji zdjęć cyfrowych na komputerze. Nie wymaga instalacji na dysku twardym. Posiada podstawowe narzędzia pracy, za pomocą których w prosty i szybki sposób dokonamy modyfikacji dowolnego zdjęcia cyfrowego.

 

Przy użyciu webowego Photoshopa możemy usuwać efekty czerwonych oczu, artefakty, a także niechciane elementy z fotografii. Oprócz tego znajdziemy w nim możliwość dodawania różnych elementów graficznych, adnotacji i komentarzy oraz poprawiania zdjęcia przy użyciu podstawowych funkcji takich jak kadrowanie, przycinanie, wyostrzanie, poprawianie barw i odcieni czy przeprowadzanie retuszu na dowolnym obszarze fotografii

http://www.photoshoponlinefree.com/

 

PicMagick

To szybko działająca aplikacja online pozwalająca na podstawowe operacje na zdjęciach. Po wgraniu zdjęcia, użytkownik może dokonywać w oknie przeglądarki szeregu operacji: zwiększenia ciepłości barw, przycinania, obracania czy wygładzania. W przypadku zdjęć portretowych czy grupowych, możliwe jest usunięcie efektu czerwonych oczu, który często pojawia się na zdjęciach. 

http://www.picmagick.com/

 

Pixlr

To prosty i darmowy edytor zdjęć, którego można użyć w swojej przeglądarce. Zapewnia podstawowe narzędzie do poprawy fotografii. Nie jest wymagana rejestracja.

http://apps.pixlr.com/

 

Darmowe programy do edycji filmów:

YouTube Editor

YouTube Editor działa całkowicie w chmurze (nie wymaga instalacji) i jest to część systemu You Tube. Za jego pomocą można łączyć i montować filmu ze swojego kanału, przycinać je, wczytywać zdjęcia, dodawać dźwięk, wybierać przejścia bądź dodawać tekst. 

https://www.youtube.com/editor

 

Windows Movie Maker

Jest interesującym i łatwym w użyciu narzędziem umożliwiającym amatorskie tworzenie filmów. 

 

Program Windows Movie Maker 2.1 jest dołączony do dodatku Service Pack 2 dla systemu Windows XP

Program Movie Maker dla innej wersji systemu Windows:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/get-movie-maker-download

 

Amara

Jest doskonałym narzędziem pozwalającym każdemu w łatwy sposób dodawać napisy w dowolnym języku do nagrań wideo zamieszczonych na popularnych serwisach takich jak YouTube, Ogg, WebM, Vimeo. Dzięki temu można szybko i skutecznie przetłumaczyć  dostępne w sieci materiały wideo, aby stały się zrozumiałe dla szerszego kręgu odbiorców. 

Umożliwia:

- dodawanie napisów w dowolnie wybranym języku do materiałów wideo, wykorzystując różne metody wpisywania tekstu,

- dodawanie napisów w kolejnych językach dla plików wideo posiadających już tłumaczenia,

- synchronizowanie i korygowanie synchronizacji wyświetlania napisów z materiałem audio.

http://www.amara.org/pl/

 

Programy do tworzenia prezentacji:

VoiceTread

W wersji darmowej umożliwia stworzenie 5 voicetread z maksymalną ilością 50 slajdów każdy. W tej wersji można dodawać nieograniczoną ilość komentarzy głosowych i tekstowych.

https://voicethread.com/


Prezi

Nie opiera się na typowych seriach slajdów. Zamiast tego użytkownik zapełnia obiektami i blokami treści rodzaj wielkiej karty. Może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek - slajdów. 

http://prezi.com/

 

Empressr i Emaze

Narzędzia przypominające trochę w swoim działaniu aplikację Prezi. Są przyjemne w obsłudze, dość proste i dające ciekawe końcowe efekty.

http://www.empressr.com/

http://www.emaze.com/


Picturetrail 

Aplikacja online, która umożliwia tworzenie ciekawych pokazów ze zdjęć. Prezentacje te mogą przybierać interesujące formy graficzne, np. album, sześcian, krąg lub spirala. Program jest bardzo intuicyjny, łatwy w obsłudze. Z jego pomocą można wykonać np. prezentację członków grupy projektowej, portfolio prac plastycznych itp. Może spodobać się szczególnie młodszym uczniom. Na jednym darmowym koncie można umieścić 36 zdjęć.

http://www.picturetrail.com/


Powtoon

Intuicyjne narzędzie, które pozwala na tworzenie efektownych prezentacji oraz animacji w kreskówkowym stylu. Nazwa aplikacji pochodzi od połączenia słów PowerPoint i Toon – kreskówka. Skorzystamy z bezpłatnego konta w serwisie, które - mimo pewnych ograniczeń - pozwoli na przygotowanie niezwykle atrakcyjnych i widowiskowych prezentacji. 

http://www.powtoon.com/

 

Więcej aplikacji i programów przydatnych w pracy z dziećmi, ich opis i przykłady zastosowań znajduje się na blogu powstałym podczas trwania projektu:

Jestem na TIK - jestemnatik.blogspot.com

Dodatkowe informacje