Dobre słowo - pod tym tytułem 2 kwietnia 2019 r. odbyły się  w naszej szkole warsztaty adresowane do uczniów klas IV, mające przypomnieć to, jaką rolę odgrywają wypowiadane przez nas słowa. Na początku uczniowie kl. IV A przedstawili historię Jasia i Małgosi, z której dowiedzieliśmy się, że obraźliwe sformułowania z pozoru mające śmieszyć w rzeczywistości wywołują ból i smutek. Następnie wzięliśmy udział w wielkim projektowaniu haseł dotyczących ”dobrych słów”. Każdy z uczestników stworzył swoją autorską wizję części plakatu. Gotowe plakaty zdobią już korytarze szkolne. Powiedzieliśmy sobie parę ważnych zdań, dotyczących umiejętności mówienia i słuchania. Zapamiętaliśmy, że każdy z nas ma uczucia, które nieodpowiednie słowa mogą ranić. Warsztaty i przedstawienie przygotowały pani Grażyna Zadykowicz, Justyna Małyszewicz, Cecylia Leonik.  

 

  • DSC_0114
  • DSC_0094
  • DSC_0124

  • DSC_0125
  • DSC_0100
  • DSC_0111

Dodatkowe informacje