Uczniowie klas: V a, V c, V d, V e pod opieką wychowawców /p. Anny Zasztowt, p. Joanny Śliwskiej, p. Justyny Sak, p. Bożeny Pietrzak/ oraz p. Iwony Golonko dnia 22 listopada udali się do stolicy. Podróż odbyli komfortowo pięknym nowym autokarem z biura podróży Biacomex. Droga w ogóle nie dłużyła się, ponieważ niedawno oddano do użytku całą szybką trasę Białystok – Warszawa.

Pobyt składał się z samych atrakcji: chwile grozy w kinie 6D, udział w zajęciach w Muzeum Narodowym. Uczniowie poznali zwyczaje polskie oraz bożonarodzeniowie w dawnej Polsce. Prowadzący w niezwykle interesujący sposób przekazali bardzo ciekawe zwyczaje. Na koniec należało zdać mały egzamin polegający na uzupełnieniu kart pracy.

Jednakże najwięcej emocji i miłych wrażeń uczniowie doznali w manufakturze bombek. Dowiedzieli się, w jaki sposób wytwarza się ręcznie szklane bombki, jak ozdabia się. Wielkim przeżyciem była możliwość samodzielnego ozdobienia bombki. Każdy uczestnik swoje dzieło zabrał do domu, aby przyozdobić świąteczną choinkę. Można było również zakupić przepiękne wytwory tej fabryki bombek.

Podróż ta sprawiła, iż wszyscy poczuli klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia…

 • Slajd9
 • Slajd10
 • Slajd21

 • Slajd19
 • Slajd20
 • Slajd11

 • Slajd17
 • Slajd5
 • Slajd2

 • Slajd16
 • Slajd3
 • Slajd6

 • Slajd4
 • Slajd15
 • Slajd7

 • Slajd12
 • Slajd14
 • Slajd18

 • Slajd13
 • Slajd8

 

 

Dodatkowe informacje