Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego – „Zgadnij z jakiej jestem książki ?” w klasie I B

 

            Od września do listopada klasa I b brała udział w projekcie czytelniczym realizowanym w ramach NPRCZ pt: „Zgadnij z jakiej jestem książki ?”

            W projekcie wzięło udział 24 osoby. Celem projektu była popularyzacja czytelnictwa oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród dzieci a także rozwijanie wyobraźni dziecięcej, odwoływanie się do dziecięcych uczuć oraz wspomaganie rozwoju moralnego i emocjonalnego dzieci.

W okresie od września do listopada odbyły się cztery zajęcia w ramach których dzieci:

-  prezentowały swoje ulubione książki i opowiadały przygody swoich ulubionych bohaterów, ( 25.09)

- rysowały ulubione  postacie książkowe,(09.10)

- przebierały się  za ulubioną postać książkową, ( 08.11)

- brały udział w quizie, w którym musiały odgadnąć o jakiej postaci książkowej jest mowa. ( 20.11)

            Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, poprzez opowiadanie przygód swoich ulubionych bohaterów zachęcały innych do sięgania po książki . Dużą radość sprawiło im  przebieranie się za  ulubione postacie książkowe, gdzie wykazały się dużą pomysłowością. Wykazały się znajomością książek dla dzieci poprzez udział w quizie.

 

Karina Bartosiak

 

  • Photo4
  • Photo3
  • Photo1

  • Photo2

Dodatkowe informacje