Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

Klasy III godz. 9.30 - na hali sportowej

Klasy VIII godz. 10.30 - na hali sportowej

 

Klasy I  godz. 9.15 - w salach lekcyjnych

Klasy II godz. 9.45 - w salach lekcyjnych

 

Klasy IV godz. 9.45 - w salach lekcyjnych

Klasy V godz. 9.30 - w salach lekcyjnych

Klasy VI godz. 9.15 - w salach lekcyjnych

Klasy VII godz. 10.00 - w salach lekcyjnych

 

W związku z obostrzeniami sanitarnymi w uroczystościach zakończenia roku szkolnego uczestniczą tylko uczniowie. 

 

 

Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego – „Misie w książkach” 

w klasie I A

 

            Głównym celem projektu było kształtowanie u dzieci nawyku obcowania z literaturą dziecięcą, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej, ukazanie  właściwego kontaktu z książką, zachęcanie  do  systematycznego czytania.

            W sali  przygotowaliśmy Kącik Książki, w którym zgromadziliśmy książki o misiach. Projekt realizowaliśmy przez 4 tygodnie ( 4 XI -  29 XI 2019r. ) Poznaliśmy misie z książek: J. Porazińska – Pamiętnik Czarnego Noska, A. A. Milne – Kubuś Puchatek,  A. A. Milne – Chatka Puchatka, Cz, Janczarski – Miś Uszatek, M. Bond – Miś zwany Padington, W. Berca – O misiach i niedźwiadkach.

            Obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Rysowaliśmy bohaterów czytanych książek. Czytaliśmy wiersze o misiach, układaliśmy krótkie rymowanki, opowiadaliśmy przygody poznanych bohaterów. Poznaliśmy historię pluszowego misia. Wykonaliśmy pacynki - misie na palce, misie orgiami oraz misie przestrzenne.  Kodowaliśmy misie na tablicy interaktywnej oraz macie do kodowania. Tworzyliśmy trasę dla Ozobota na konturze misia, odkodowaliśmy misie na podstawie zakodowanego wiersza.  Mieliśmy także klasowy Turniej Wiedzy o Misiach. Śpiewaliśmy piosenkę – Przyjaciel miś.

            Dzieci poznały różne rodzaje książek, ich budowę, różnice między książką a audiobookiem; zapoznały się z nowymi terminami dotyczącymi tematyki książek i czytelnictwa, np.: tytuł, spis treści, pisarz, poeta; miały możliwość przedstawienia treści bajki w formie teatrzyku z wykorzystaniem pacynek.

            Realizacja projektu miała być  zachętą, dla  dzieci by chętniej i częściej sięgały po książki oraz korzystały z księgozbioru szkolnego.

 

   Małgorzata Suchowierska

 

  • Photo4
  • Photo6
  • Photo1

  • Photo5
  • Photo3
  • Photo2

Dodatkowe informacje