27 marca odwiedziliśmy muzeum mieszczące się w Pałacu Branickich. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o rozwoju medycyny i farmacji na przestrzeni dziesięcioleci. Zobaczyliśmy stare urządzenia wykorzystywane przez lekarzy dawniej. Poznaliśmy także Oskara. Jeśli nie wiecie o kim mowa, koniecznie odwiedźcie to miejsce. Zwiedzanie zakończyliśmy wykonaniem  gipsowego odlewu Pałacu Branickich, który jako pamiątkę zabraliśmy do domu.

29 marca nasze starszaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Farmacji, które to jest częścią Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Dzieci zapoznały się z trudną terminologią medyczną. Miały również okazję wykonać własnoręcznie  płaskorzeźbę Pałacu Branickich. Na koniec Żabki zwiedziły część muzealną i dowiedziały się jak leczono ludzi dawniej. Wycieczka bardzo się nam podobała. Oto krótka fotorelacja.

21 marca w pierwszy dzień Wiosny nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego w grupie Żabek i wręczenie nagród laureatom.

Wszyscy laureaci i uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy rodzicom i dzieciom pomysłowości!

Wraz z nadejściem wiosny nasza grupa rozpoczęła zakładanie zielonego ogródka na parapecie. Posadziliśmy cebulę, posialiśmy rzeżuchę oraz owies wielkanocny. Podlewamy codziennie nasze zasiewy i nie możemy się już doczekać kiedy wyrosną i będą źródłem witamin na naszych kanapkach.

Co wydarzyło się w grupie Żabek w minionym półroczu?. Zapraszamy do fotogalerii wydarzeń:

• Wizyta w BTL
  • Obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości
  • Wizyta Świętego Mikołaja w grupie
  • Zabawa choinkowa
  • Jasełka

18 lutego 2109 r. dzieci z grupy Żabek spotkały się z dogoterapeutą, panią Gabrielą Drwięga z Fundacji Psi Uśmiech i jej czworonożnym przyjacielem. Zajęcia z kynoterapii to czysta zabawa, która jednocześnie pozwala dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwija empatię i poczucie odpowiedzialności.

II semestr w przedszkolu Biedroneczki i Motylki rozpoczęły od wspólnej olimpijki sportowej. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem wzięły udział we wszystkich konkurencjach. Oprócz rozwijania sprawności fizycznej dzieci, propagowania zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, była to doskonała okazja do nawiązywania nowych znajomości naszych przedszkolaków.

18 I 2019 r. obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowaliśmy naszym kochanym Dziadkom montaż słowno – muzyczny oraz wręczyliśmy samodzielnie przygotowane laurki i upieczone z pomocą pań muffinki. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie i gromkie brawa.

11 stycznia 2019 r. odbył się w najmłodszych grupach naszej szkoły bal karnawałowy. Zabawę z tańcami, konkursami  poprowadził  teatr Conieco. Oto krótka fotorelacja: