BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
 
W akcji BohaterOn wzięli udział uczniowie naszej szkoły, zarówno z klas młodszych jak i starszych (pod kierunkiem p. Justyny Małyszewicz). Klasy drugie i trzecie poznały historię ludzi, którzy 75 lat temu walczyli o wolność Warszawy, na zajęciach w czytelni szkolnej. Dzieci z przejęciem słuchały o wydarzeniach z II wojny światowej. Zainteresowaniem cieszyły się książki o tematyce historycznej, a zwłaszcza książka Joanny Papuzińskiej "Mój tato szczęściarz". Następnie uczniowie wykonali kartki z życzeniami dla Powstańców Warszawskich, które zostały wysłane do organizatorów akcji BohaterOn, a następnie przekazane żyjącym powstańcom.
 
 
 
 
  • Image3
  • Image4
  • Image1

  • Image6

Dodatkowe informacje