Komunikat do rodziców i uczniów

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych nauczyciele w najbliższym czasie będą prowadzić naukę zdalną,  przekazywać uczniom materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu będą wykorzystywać dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły, mailing do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. dostępnych  na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:

https://www.gov.pl/web/edukacja

 

 
 
Wszystkich uczniów zachęcamy do korzystania z wirtualnej biblioteki.

Wykorzystajcie czas wolny na czytanie lektur na stronie https://lektury.gov.pl/

Nauczyciele bibliotekarze

 
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
 
W akcji BohaterOn wzięli udział uczniowie naszej szkoły, zarówno z klas młodszych jak i starszych (pod kierunkiem p. Justyny Małyszewicz). Klasy drugie i trzecie poznały historię ludzi, którzy 75 lat temu walczyli o wolność Warszawy, na zajęciach w czytelni szkolnej. Dzieci z przejęciem słuchały o wydarzeniach z II wojny światowej. Zainteresowaniem cieszyły się książki o tematyce historycznej, a zwłaszcza książka Joanny Papuzińskiej "Mój tato szczęściarz". Następnie uczniowie wykonali kartki z życzeniami dla Powstańców Warszawskich, które zostały wysłane do organizatorów akcji BohaterOn, a następnie przekazane żyjącym powstańcom.
 
 
 
 
  • Image6
  • Image1
  • Image4

  • Image3

Dodatkowe informacje