20 kwietnia uczniowie klasy Ia, II c i III d uczestniczyli VII Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku. 

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia stoisk z nowościami wydawniczymi dla dzieci, wzięcia udziału w grach i zabawach edukacyjnych. Na koniec uczestniczyli w spotkaniu z autorem popularnych książek dla dzieci Grzegorzem Kasdepke.Po raz 11 uczniowie klas I-III brali udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt.: „W ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ”. Jak co roku konkurs przebiegał dwuetapowo. Etap I – wyłonił najlepszych recytatorów z każdej klasy, którzy następnie rywalizowali w etapie II z uczniami z innych klas o tytuł „Mistrza recytacji”. 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury, które punktowało wyrazistość recytowania, płynność, intonację, bezbłędność i ogólne wrażenie artystyczne. W tym roku Jury oceniało 29 recytatorów, występujących w auli szkolnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Młodym recytatorom gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

W sobotnich rozgrywkach (07.04.2018), które odbyły się w Mońkach podczas  drugiego turnieju eliminacyjnego dziewczęta z naszej szkoły z klasy V reprezentujące Klub Sportowy BAS awansowały w kategorii „trójek” do półfinału województwa w rozgrywkach KINDER + SPORT.  W klasyfikacji końcowej uplasowały się na 4 miejscu zdobywając 11 pkt. 

Zespół występował w składzie:

1.Julia Mikulska

2.Marta Pasiecznik

3.Jesica Wołkowska

4.Weronika Januszkiewicz

Z mniejszym szczęściem wystąpiły w mieszanym zespole - Laura Rudzińska i Julia Rosińska. Wraz z koleżankami z innej szkoły zajęły miejsce nie dające awansu do dalszej gry. Zabrakło tylko i aż 2 pkt. do awansu.  

Mimo to bardzo cieszy postawa dziewcząt reprezentujących nasz klub i szkołę. Z meczu na mecz widać było progres w grze i to jest najważniejsze. 

 

 

Dodatkowe informacje