Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami kolejne wyzwanie - tym razem EGZAMIN ÓSMOKLASISTY.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam łatwych pytań, koncentracji, cierpliwości i SUKCESU!!!

Wasz Team:

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i wszyscy pracownicy SP 21

73 lata temu, pierwszego września 1939 roku Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę - rozpoczęła się II wojna światowa. Kilkanaście dni później 17 września od wschodu przekroczyła nasze granice Armia Czerwona. Związek Socjalistycznych Republiki Radzieckich napadł na Polskę.

Dzisiaj obchodziliśmy rocznicę tego wydarzenia. Niemcy zabijali ludzi w walce i w obozach zagłady. Rosjanie wywozili ludność na Syberię i do Kazachstanu. Polskich żołnierzy w liczbie ponad 200 tysięcy rozstrzelano w Katyniu, Miednoje i Charkowie.

Społeczność szkolna zgromadziła się aby, uczcić pamięć tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Poległych w obronie Ojczyzny uczczono minutą ciszy. Uczniowie złożyli wiazankę i zapalili znicze.

Cześć ich pamięci!

• dsc02629